KOBIECE
SESJE
 Z KLASĄ

„Kobiece sesje z klasą” to mój autorski projekt. Powstał z pasji, obserwacji, odrobiny buntu i doświadczenia. To szansa dla każdej kobiety na wyrażenie swojej kobiecości za pomocą fotografii. To miejsce dla nieidealnych kobiet. Miejsce, w którym poczujesz się seksownie i kobieco w ubraniach. Miejsce w którym nie musisz nic udowadniać ani odgrywać żadnej roli. Miejsce w którym poczujesz się po prostu swobodnie. To oddech.

Dla kogo są kobiece sesje z klasą?

Nieważne jest czy masz 30, 40, 50 lat – pracuję z kobietami w każdym wieku i nie boję się zmarszczek na zdjęciach . Uwielbiam je! Pracuję z człowiekiem, jego przeszłością, indywidualną historią. Każda z nas jest różna, a jednak mamy bardzo dużo ze sobą wspólnego. Jesteśmy żonami, matkami, rozwódkami, kobietami sukcesu, w kryzysie, w żałobie, stwarzającymi pozory, szczęśliwymi bądź kryjącymi w sobie ból. Niewyspanymi, z podkrążonymi oczami, po liftingu lub przed, na diecie, przed decyzją o jej rozpoczęciu. Próbuję ze wszystkich sił sprawić, by to co zobaczy na zdjęciach każda kobieta było prawdą, z którą może się identyfikować.

Dlaczego nie pokazuję nagości w sesjach kobiecych?

Bo nie utożsamiam piękna z nagością. To jest mój sprzeciw na nagość w mediach społecznościowych, na uprzedmiotowienie kobiety, na spychanie kobiecości wyłącznie do obszaru cielesności. To mój sprzeciw na drogę na skróty w fotografii. To między innymi my fotografowie jesteśmy odpowiedzialni za to w jaki sposób kobieta przedstawiana jest na zdjęciach. To my kreujemy idealny świat za pomocą agresywnego retuszu, którym na siłę próbujemy uzyskać niedościgniony ideał kobiecego ciała.

W moich pracach nagość jest na ostatnim miejscu. Pokazuję atrakcyjność kobiety bez użycia seksownej bielizny i dwuznacznego pozowania. Zmysłowość, seksapil, delikatność, piękno, doświadczenie – wszystko to można wyczytać w naszych oczach i w postawie naszego ubranego ciała. 

Jak przygotować się do sesji?

Po wspólnym wyborze terminu sesji ustalamy co ze sobą zabierzesz: kilka swoich stylizacji + obuwie; dodatki i akcesoria: kapelusze, biżuteria, opaski do włosów itd., bielizna w ciemnym i jasnym odcieniu; szczotka do włosów, puder/balsam do ust, krem do rąk. Możemy też skorzystać z zasobów mojej obszernej garderoby. Wybierz odzież bez napisów, w kolorach, w których czujesz się dobrze. Najlepiej postawić na klasykę i minimalizm – beż, biel, czerń, czerwień, zieleń, klasyczną marynarkę, elegancką koszulę, kwiecistą sukienkę lub małą czarną. Bądź sobą na tych zdjęciach!

Sesję zaczniemy od rozmowy: poznam Twoje oczekiwania co do stylu i charakteru sesji, opowiesz mi jak chcesz wykorzystać swoje zdjęcia i w jakim klimacie czujesz się swobodnie. Pamiętaj – naturalny wygląd, lekki makijaż, pomalowane paznokcie to połowa sukcesu, a Ty będziesz czuła się po prostu pewniej siebie!

*Makijaż możesz wykonać na miejscu w studiu, ale musisz uprzedzić mnie o tym wcześniej, ponieważ uzgadniam termin z makijażystką.

Uwaga: nie wykonuję kopii zdjęć innych fotografów, nie szukam inspiracji u innych, nie potrafię pracować z myślą, że powielam czyjeś kadry. O wszystkim decydujemy same. Taki styl pracy naprawdę przynosi piękne rezultaty!

Sleeping lady

Jak przebiega sesja?

Poszukamy w obiektywie najlepszej wersji Ciebie. W czasie sesji będę pokazywać Ci kadry na bieżąco, więc możesz być spokojna o jej rezultaty. Prawda jest taka, że wspólnie decydujemy o jej przebiegu i charakterze. Pomagam pozować, podpowiadam co lepiej wygląda w obiektywie, jak uwydatnić nasze atuty i ukryć to, co nam się nie podoba.

Podczas sesji będziemy zmieniać kreacje. Nie ograniczam się do 2 czy 3 stylizacji – to atut móc na jednym spotkaniu korzystać z wachlarza kolorów i stylów. Efektem są piękne, różnorodne zdjęcia.

Uwielbiam eksperymentować ze światłem, mieszać błysk lamp reporterskich ze światłem zastanym, wykorzystywać światło ledowe i promienie, które wpadną do studia. Kocham klasykę, stare drewniane meble, kwiaty doniczkowe, nastrojowe lampy, kwieciste tapety, zapach vinyli i starych książek.

Podczas sesji będziemy dużo rozmawiać. Zależy mi na skróceniu dystansu, więc mówmy sobie po imieniu. To niezwykle ułatwia cały proces!

Stres? U mnie będziesz mieć przestrzeń na oddech, na spokój, na miłą atmosferę, ciszę i relaks. Poświęcę Ci tyle czasu ile potrzebujesz. Najważniejsze dla mnie jest abyś wyszła ze studia z uśmiechem na twarzy i pewnością, że kadry spełnią Twoje oczekiwania.

Podczas jednego spotkania możemy wykonać kobiece klimatyczne ujęcia plus kilka biznesowych portretów. Wszystko zależy od Ciebie! Na efekty pracy poczekasz max do 3 tygodni– daję sobie taki czasowy bufor ze względu na moje prywatne życie.

W pierwszym tygodniu dostaniesz ode mnie
galerię zdjęć do wyboru wraz z instrukcją. Ekspresem przygotuję dla Ciebie 2/3 wyretuszowane kadry, bo wiem, że żadna z nas nie potrafi czekać cierpliwie na rezultaty sesji (Z reguły cały proces zamyka się w 2 tyg.).

Co z retuszem?

Ty decydujesz o jego natężeniu. W praktyce jest tak, że przesyłam Ci 2/3 wyretuszowane kadry plus oryginały zdjęć. Opisuję jakie zaszły zmiany. Decyzja należy do Ciebie – czy idziemy dalej. Ze swojej strony mogę Cię zapewnić, że pozostaniesz sobą na zdjęciach. Jestem zwolenniczką minimalnego retuszu, który daje naturalne, ale efektowne rezultaty.

Cennik

400 zł 6 kadrów
600 zł 12 kadrów
900 zł 20 kadrów

Cena zawiera:

  • przygotowanie fotografa do sesji
  • praca w Moon Studio/plenerze
  • doświadczenie i wiedza zdobyta podczas kursów i szkoleń, potwierdzona certyfikatami
  • wybrana ilość wydruków 15×21 na wysokiej klasie papierze fotograficznym
  • autorska obróbka graficzna/ retusz zdjęć
  • opakowanie na zdjęcia
  • praca na najwyższej jakości sprzęcie fotograficznym
  • 2-4 stylizacje
    * możliwość dokupienia dodatkowych ujęć 50 zł/szt.

Udział w sesji jest równoznaczny z zapoznaniem się oraz akceptacją regulaminu sesji.